Katrs no mums vēlas, lai viņa māja būtu mājīga, ērta, unikāla, lai tā būtu vienmēr, lai kur kāds būtu tālu no mājām no ģimenes locekļiem, viņš zināja, ka viņš viņu gaida mājās, vienmēr klausās un saprot, palīdzot grūtos laikos. Tieši to ģimenēs vajadzētu dzīvot tradīcijām, ka bērniem ir jāpieņem un jāpāriet viņu nākamajām ģimenēm. Par taupības tradīcijām, par prasmju parādīšanos enerģijas taupīšana bērniemMēs runāsim. Psihologi apgalvo, kā bērns vēlāk reaģēs uz sevi, citiem un visu dzīvi kopumā - pilnībā un pilnībā atkarīgs no vecākiem. Dzīve viņam var šķist bezgalīgas brīvdienas vai aizraujošs ceļojums, vai arī to var uzskatīt par garlaicīgu, nepateicīgu un smagu darbu, apmeklējot skolu. Bērns uztver pasauli caur pieaugušo acīm - viņa vecākiem.

Ir ārēji faktori, kas ietekmē ģimenes tradīcijas. Mūsdienu dzīves un progresa līmenis diktē viņu pašu noteikumus, un vairs nav nekādas īpašas lietas, ka trīs gadu vecums -četru gadu vecais mazulis viegli tiek galā ar datora gudrību, iekļaujot apgaismojuma iekļaušanu un atvienošanu telpās. Iekļaujot TV un skatoties bērnu programmas. Viņš arī atver un aizver krānus ar ūdeni, zina, kur atrodas karsts ūdens, kur ir auksts. Viņš uzmanīgi pieskaras apkures radiatoriem un zina, ka tas (apkure) darbojas, kad ārā ir auksts, un nedarbojas, kad uz ielas ir silts.
Enerģijas taupīšana no 5 līdz 10
Pēc 5 - 7 gadiem viņu jau interesē jautājumi: no kurienes nāk gāze un kā tā iet uz dzīvokli?; Kāpēc ir nepieciešams uzpildīt automašīnu ar degvielu un no kurienes tā nāk?; Kāpēc elektrība izslēdzas (bērnu programmu skatīšanas laikā) un ūdens (kad bērns tiek mazgāts vannas istabā) un kurš ir atkarīgs?; Kāpēc jums jāiet ārā no pilsētas un jāizelpo tīrs gaiss, nevis jāspēlē pagalmā kopā ar draugiem? Visas šīs vai citādi šīs problēmas ir saistītas ar enerģijas saglabāšanu, ekoloģiju, ir aktuālas mūsu laikā un aizrauj pieaugušos. Vai to var ieinteresēt Mazu bērnu enerģijas taupīšana 5 - 10 gadu vecums? Vai viņi var apzināti dot ieguldījumu tā lēmumā?
Mēs atbildēsim uzreiz - viņi var, ja pieaugušie ģimenes locekļi par to interesēsies. Pirmsskolas un skolas izglītības iestādēs dažādās pasaules valstīs ir vairākas bērnu apmācības programmas enerģijas taupīšanas un ekoloģijas jomā. Tiesa, man jāsaka, ka šādām programmām nav jāapgūst un apmācība tiek veikta brīvprātīgi. Bet diena, kad attiecīgie valsts normatīvie dokumenti un enerģijas ietaupījumu jautājumi, enerģijas taupīšana bērniem tiks pieņemti kā uzvedības noteikumi, vietējās zemes vēsture, ģeogrāfija utt. Tā, ka bērns ātri apgūst šos jēdzienus bērnudārzā, pamatskolās, viņam jāpalīdz viņam to darīt ģimenē. Pēc 5 gadiem bērns sāk rotaļīgi iepazīt pasauli. Viņam ļoti patīk spēles un it īpaši, ja viņa mīļie cilvēki spēlē ar viņu: tētis, māte, brālis, māsa, vecvecāki.
Es pats biju liecinieks par labu pedagoģisku pieeju ūdens ekonomiskai patēriņam jaunā ģimenē. Mamma iemācīja savam četrgadīgajam dēlam no rīta un vakarā tīrīt zobus. Kad ģimenes padomē jautājums bija par ūdens taupīšanu, lai samazinātu samaksu par tā patēriņu, mana māte organizēja spēli ar savu dēlu, kurš vairāk ietaupīs ūdeni, tīrījot zobus. Viņa parādīja savam dēlam ūdens skaitītāju, un viņš pārliecinājās, ka letes lete griežas, kad celtnis bija atvērts. Viņa paskaidroja, cik ekonomiski lietot ūdeni zobu tīrīšanas laikā (es ceru, ka jūs zināt, kā), un piedāvāja atlīdzību par to, kurš ietaupīs vairāk. Dēlam šī spēle patika tik ļoti, ka pēc viņa 3 gadus vecā brālēna ierašanās (mēs nejauši dzirdējām viņu sarunu), kamēr viņi bija kopā vannas istabā un pārmaiņus mazgājām zobus, vecākais iemācīja jaunākajiem atvērt ķeksīti suku un paņemt ūdeni, lai izskalotu muti krūzē. Bērnu saruna beidzās ar frāzi, - rīt ar mammu mēs redzēsim ūdens leti un iegūsim balvu!
Vēl viens piemērs. Tētis piedāvāja spēli savam piecu gadu dēlam -labiem darbiem. Labo darbu saraksts, ko dēls varēja darīt, bija daudz: palīdziet mammai, noņemt rotaļlietas sev un jaunākajai māsai, atnesiet un dodiet tētim rīku, veicot pēdējo no jebkura remonta utt. Katras dienas beigās visi viņa dēla veikti labie darbi tika reģistrēti ģimenes padomē un punkti tika piestiprināti. Tētis ieteica savam dēlam labo darbu sarakstā iekļaut elektrības ietaupījumus, parādīja elektriskā skaitītāja platformu ar skaitļiem un paskaidroja, kas jādara, lai vērtība būtu mazāka. Šajā vecumā bērni zina skaitļus un var atšķirt lielāku skaitu no mazāka. Par šo labo aktu ieviešanu tika ierosināta īpaša balva. Pēc nedēļas 5 gadus vecais mazulis skaidri iemācījās, ja bērnu istabā nav neviena, gaisma ir jāatvieno, ja atstājat vannas istabu, jums ir jāizslēdz gaisma, ja neviens neskatās televizoru, tas ir jāizslēdz. Viņš to izdarīja pats vai līdzinājās pieaugušajiem. Runa, ka dažreiz vecāki, kaitējot sevī, atteicās skatīties televīzijas programmas, izprotot viņu bērna iegūto prasmju nozīmi.
Vienkārši noteikumi resursu taupīšanai
Piemēri rāda, ka ģimenes problēmas, lai samazinātu komunālo pakalpojumu rēķinu apmaksu par patērēto enerģiju, var atrisināt ar bērnu palīdzību, savukārt bērns attīsta pareizas prasmes, ievērojot enerģijas resursus, par kuriem ģimene maksā naudu. Tas ir enerģijas taupīšana bērnībāApvidū Un tomēr ir ļoti svarīgi, lai šie jēdzieni un prasmes pārvērstos par uzvedības noteikumiem, lai glābtu elektrību ikdienas dzīvē, viņu bērni zina no tuvākajiem cilvēkiem, tērējot un sazinoties ar viņiem vairāk laika. Noslēgumā pieņemiet dažus padomus, kurus varat izmantot, lai ietaupītu enerģiju ar bērniem.
Laba īpašnieka vienkārši noteikumi (labi darbi).
- Aizveriet krānu, mazgājot zobus vai izmantojiet glāzi mutes skalošanai.
- Nomazgājiet traukus nevis zem pašreizējās ūdens plūsmas, bet gan izlietnē, aizverot caurumu ar korķi.
- Galvenais - neaizmirstiet izslēgt ūdeni!
Šo vienkāršo noteikumu ieviešana ļaus ietaupīt veselu ezeru ar 200 metru diametru un 2 metru dziļumu gadā. Turklāt jūs ietaupāt ķīmiskas vielas, kuras izmanto ūdens attīrīšanai, un enerģiju, ko izmanto tās sildīšanai un sūknēšanai.
Ko var darīt, lai lampa nebūtu veltīga?
Vidējais elektrības patēriņš dzīvokļa apgaismošanai ir aptuveni 1 kW. H dienā (lietojot kvēlspuldzes). Bet šos izdevumus var samazināt, ja nomaināt kvēlspuldzes, dienasgaismas fluorescējošu. 60 vati kvēlspuldzi atbilst 18 W luminiscējošai lampu tajā pašā gaismas līmenī. Fluorescējošo lukturu kalpošanas laiks ir par 6 - 8 augstāks nekā kvēlspuldzēm. Periodiski noslaukiet spuldzes: labi pastiprināta spuldze spīd 10 - 15% gaišāka, putekļaina.
Kā palīdzēt ledusskapim?
Optimālā vieta ledusskapim virtuvē ir vēsā vieta. Ārējā temperatūrā 20 grādi ledusskapis patērē par 6% mazāk enerģijas. Nelieciet ledusskapi pie akumulatora vai citām sildīšanas ierīcēm. Lielais saldētavas “kažokļa mētelis” ir ārkārtīgi negatīvs ledusskapja darbā. Tāpēc neesiet slinks, lai to vēlreiz atkausētu. No tā viņš būs ekonomiskāks.
Kā ekonomiski izmantot elektrisko plīti?
Vienā virtuves piederumos jūs varat ietaupīt simtiem kilovatu enerģijas stundu. Pietiek tikai ar to, ka panna nedaudz pārklājas ar elektriskās krāsns degli un cieši pie tā der. Pilis ar izliektu vai ieliektu dibenu, kā arī podi ar netīru dibenu un lūžņu slāni, izšķērdēt 50% elektrības un vienlaikus apmēram tajā pašā laikā. Aprēķiniet, cik reizes dienā vāriet ūdeni ar elektrisko tējkannu? Cik daudz no apsildāma ūdens jūs izmantojat? Protams, glāze 2 - 3, un pārējais ūdens atdziest tējkannā. Bet ko tad, ja jūs ņemat šo ūdeni un ielejat termosam? Tad jums nav jāpavada laiks vārīšanai katru reizi, kad vēlaties dzert tēju, un jūs ietaupīsit enerģiju.
Kā jūs iekāpjat veļu?
Jūs varat ietaupīt elektrību pat gludināšanas laikā. Lai to izdarītu, jums jāatceras, ka pārāk sausa un pārāk mitra apakšveļa ir jāgludina ilgāk, un tāpēc vairāk enerģijas patēriņš. Un vēl viens “sīkums”: dzelzi var izslēgt dažas minūtes pirms darba beigām; Šajā laikā ir pietiekami daudz atlikušā karstuma. Tagad - aukstā sezona. Mēs staigājam pa siltu dzīvokli. Bet notiek, ka ziemā mēs sūdzamies par aukstumu savos dzīvokļos un vainojam organizāciju, kas mums nodrošina siltumenerģiju. Vai mēs paši darījām visu, lai saglabātu dārgo karstumu savās mājās?
Kā mēs varam uzturēt siltumu savās mājās?
- Rudenī aizzīmogojiet visus mājas logus, balkonus un durvis.
- Neaizmirstiet aizvērt durvis ieejā.
- Neturiet logus pastāvīgi atvērtus.
- Aizveriet nakts aizkarus, lai saglabātu papildinājumu.
- Pareizi ielieciet mēbeles dzīvoklī: atlieciet dīvānu un galdu no akumulatora tā, lai sildīšana brīvi nonāktu jūsu dzīvoklī.
Šo vienkāršo notikumu dēļ jūs varēsit samazināt dzīvokļa apkures izmaksas par aptuveni 5-10%. Jūs varat būt pārliecināti par to Enerģijas taupīšana bērniem - Tas ir vecāku ieguldījums viņu paaudzes nākotnē.