Enerģijas taupīšana: kas tas ir un kāpēc tas ir nepieciešams

Līdz šim elektrības izmaksas daudzās valstīs ir diezgan zemas.  Uzmanība, ka jūs pievērsīsit enerģijas taupīšanu, šodien ietaupīs kolosālos līdzekļus, un rīt tā jums sniegs labumu.

Enerģijas taupīšana

Kāpēc aizsargāt enerģiju?

Enerģijas taupīšana ir planētas degvielas un enerģijas resursu efektīvas un saprātīgas izmantošanas metodes un metodes. Tie. Enerģijas taupīšanas uzdevums ir uzturēt resursus, gan tieši saistīti ar enerģijas ražošanu, gan netieši attiecībā uz šo jautājumu. Ekonomiski patērējot enerģiju, mēs ne tikai ietaupām ogļu un naftas rezerves nākamajām paaudzēm, bet arī aizsargājam dzīvības iespēju uz zemeslodes.

Šī atkarība ir zināma visiem: enerģija tiek ražota vairāk - atmosfērā ienāk vairāk siltumnīcefekta gāzu. Rezultāts ir neatgriezeniskas klimata izmaiņas. Mūsdienu ierīces un tehniskie atklājumi ļauj ietaupīt planētu, neņemot vērā viņu pašu komfortu un drošību.

Visbeidzot, racionāla enerģijas izmantošana papildus morālajai apmierinātībai dod mums prēmijas ir diezgan būtiskas. Efektīvu apgaismojuma pārvaldības elementu ieviešana samazina elektrības izmaksas. Turklāt: aprīkojuma saudzējoša izmantošana paplašina tā darbības termiņu. Tātad jūs izvairīsities no izdevumiem par neizdevušās ierīču remontu vai nomaiņu.

Mēs kontrolējam apgaismojumu

Mūsdienās apgaismojumu var automatizēt, izmantojot dažādus maņu aprīkojumu.

  • Dimmeri (gaismas regulatori) - vienmērīgi maina lampas mirdzuma intensitāti, pielāgojot to jaudu.
  • Kustības sensori - reaģē uz infrasarkano starojuma avotu un vadības lampām atkarībā no tā kustības. Šādu sensoru jutīguma zona parasti nav pārāk augsta, tie reaģē uz personas aktīvu kustību. Efektīvs liftu zālēs, pieliekamos, uz kāpņu telpām - tas ir, vietās, kuras bieži neapmeklē, kamēr tās nedaudz apgaismo dabiskā apgaismojumā. Sensorus ir ērti izmantot uz ielas.
  • Klātbūtnes sensori ir sarežģītākas ļoti jutīgas ierīces, kas reģistrē vismazākās kustības, piemēram, pirkstu kustību. Ierīces ir neaizstājamas birojos un izglītības auditorijā, birojos utt. Sensori klātbūtnes sensori neļaus gaismai iziet, pat ja jūs mierīgi sēdējat un lasāt vairākas stundas. Turklāt ierīce var kontrolēt citu ierīci neatkarīgi no apgaismojuma kontroles.
  • Tiemers ir slēdži, kas pārliecinās, ka gaisma ir apgaismota vai veltīta precīzi noteiktā (ieprogrammētā) laikā. Taimerim ir vēl viens sakaru kanāls, ar kuru tas var izslēgt to, iekļaujot papildu ierīci. Tagad jūs nevarat uztraukties, ka jūs gājāt gulēt, aizmirstot atmaksāt gaismu vannas istabā: taimeris izslēdz lampas dažas minūtes pēc aiziešanas un tajā pašā laikā izslēgs darba daļu.
  • Gaismas sensori (krēslas relejs) ir ierīces, kas kontrolē mākslīgo gaismu atkarībā no dabiskā apgaismojuma līmeņa. Kad saules aktivitāte samazinās līdz fiksētam līmenim, ierīce atpazīst un ieslēdz gaismu. Tiklīdz palielinās saules gaismas daudzums, gaisma iziet. Parasti šādi sensori darbojas ar klātbūtnes vai kustības sensoriem.

No grāmatām un citiem resursiem var iemācīties daudz noderīgu lietu par enerģijas taupīšanas sistēmu izveidi. Šāda sistēma pilnībā maksā par sevi lietošanas gadā.

Kāpēc aizsargāt enerģiju

Gaisma, kas sevi aizsargā

Elektroenerģiju var saglabāt ne tikai ar sensoru palīdzību. Zinātniskais un tehnoloģiskais progress mūs jau sen ir parādījis ar enerģijas taupīšanas gaismas avotiem, kas šodien ir pieejami katram patērētājam.

Luminiscējoša lampa vai enerģijas taupīšanas lampa. Lampas ir lineāras un kompaktas, tas ir, ar atšķirīgu kolbas formu. Fluorescējošu gaismas avotu darba resurss ir 18 000 stundas (apmēram 4 gadi). Šie parametri tika iegūti 25 grādos.

LED lampas ir videi draudzīgi gaismas avoti, ar gaismas izvadi vairāk nekā dienasgaismas spuldzes. Tas ir, mēs bez bailēm iegūstam maksimālu elektrības taupīšanu. LED lampas ir izturīgas, nereaģējiet uz biežiem ieslēgumiem. Nelielas izmēri un iespēja izvēlēties krāsu temperatūru padara LED gaismas avotus, ko vadītāji ir energoefektīva apgaismojuma tirgū.